Svárkovský čuník - 1. ročník

První květnový den odpoledne se ve Svárkově  konal  1. ročník  běžeckého závodu nazvaného „Svárkovský čuník“.  Ve 14.30 hodin se na návsi zaregistrovalo 25 závodníků. Obsazeny byly dětské i dospělé kategorie. Zejména dospělé závodníky je třeba ocenit , protože už je to hodně let, kdy většina z nich závodila na čas.

V 15 hodin odstartovala nejmladší kategorie – školkové děti ročníku 2005 a mladší. Děti běžely 100 m, což s přehledem zvládly.

Jako druhé startovaly holčičky předškolačky a prvňačky. V této kategorii startovalo 5 závodnic a vyhecovaly se k neuvěřitelným výkonům. Trumfly i časy starších závodníků na stejné trati.

Dále závodily holky školačky a po nich kluci školáci. Všichni běželi stejnou trať, takže pro zajímavost můžeme výsledky srovnávat.

Předposlední startovaly ženy, v běhu na 500 m. Trať se zdála krátká, ale přece jen byla náročná a dala závodnicím zabrat. Všechny ale podaly pěkné vyrovnané výkony, které je třeba ocenit.

Muži měli nejdelší trasu na 1000 m. Bylo to určitě namáhavé, jak sami přiznávali. Také jejich výkony byly vyrovnané a doběhli v těsném závěsu.

Během závodů jsme měli zázemí v bývalé prodejně, udělali jsme čaje a Jana Vokáčová upekla buchtu, po které se rychle zaprášilo.

Pak už jen stačilo vyhlásit výsledky. Oceněni byli všichni závodníci a ti první v každé kategorii navíc obdrželi marcipánové prasátko.

Celý den nás počasí trochu napínalo, zaprší nebo ne? Nakonec se smilovalo a déšť se spustil až po vyhlášení výsledků.

Doufáme, že se závody líbily, zaznamenali jsme hodně kladných ohlasů, takže věříme, že spokojeni byli i ostatní. Druhý ročník je předběžně domluven na 30.4.2011, což vychází na sobotu, odpoledne se poběží závody a večer potom posedíme u májky.